/Files/images/чит.jpeg

Як привчити дитяти читати?Да, загалом, не складно, і це не вимагає багато часу. Головне - послідовність і наполегливість, що поєднується з ненав'язливістю. В першу чергу, треба відзначити те, що книги дуже поважно починати читати з найранішого дитинства, ще до того моменту, як дитя навчиться говорити. Чим старше дитя, тим складніше. Потрібно шукати додаткову мотивацію, зацікавлювати.А для цього потрібно дуже уважно прислухатися і придивлятися до свого дитяти, придумувати ігри і тому подібне. Наприклад, можна на питання, що ставиться дитям, пошукати разом з ним відповідь в енциклопедії. Але робити це потрібно регулярно, щоб сформувати чітку виставу - в книгах можна знайти багато корисної інформації, благо, діти великі почемучки. Для дітей постарше можна влаштувати маленьку бібліотеку в їх кімнаті.Улаштований красивий куточок для читання може створити прекрасний читацький настрій. Добре, коли перед сном, хтось з батьків сідає поряд з дитям і відкриває книгу - казку з яскравими картинками для найменших, для дітей постарше - цікаві історії і пригоди. Читати дитяті щодня, не замінювати книги телевізором або спілкуванням з комп'ютером.Поступово, коли дитя стає постаршим, навчити його читати самому. Щоб прищепити у дітей любов до слів і букв, потрібно з ними більше грати в словесні ігри: загадувати-розгадувати загадки, ребуси, вивчати забавні скоромовки, частівки-примовки і так далі Організовуйте похід в бібліотеку. Поринувши в особливу бібліотечну атмосферу, дитя захоче бути і далі до неї причетним, йому стане цікаво. Ходите в книжкові магазини разом з дитям, хай він теж бере участь у виборі книги. Прислухайтеся до маляти уважно, взнайте, що він хоче, що йому цікаво і не ігноруйте його прохання, залучаючи його до високої літератури. Охоче дитя читатиме, якщо те, що написане, йому буде цікаво. Інакше, це заняття викличе протест. Залиште за ним право вибору, що читати, ненав'язливо пропонуючи корисну на ваш погляд книгу. Не змушуйте до читання, інакше це може викликати зворотну реакцію.Навпаки, весь час для читання створюйте атмосферу радості, спокійної доброзичливості і зацікавленості. Вибирайте спокійний час, перед сном, увечері і так далі Вчитеся зацікавлювати дитяти книгою - цікаво розповідати про початок сюжету, щоб у дитяти виник інтерес, а що далі? Атмосфера таємниці також може зацікавити дитяти. Добре читати книги з продовженням, щоб було цікаво дізнаватися про продовження подій.Можна спочатку прочитати казку, а потім поглянути мультфільм або кінофільм, або спектакль по цій книзі. Тоді аудіо-відчуття з'єднаються з візуальними відчуттями, і дитяті буде цікаво зіставити образи, створені у нього в голові, з тими, що він побачив. А самий кращий приклад — власний. Якщо діти не бачать, що батьки самі читають, то спонукати їх робити це самим буде вельми нелегко.

Читайте книги самі - приклад батьків дуже важливий. Якщо дитя постійно бачитиме, що його батьки весь вільний час проводять перед телевізором або комп'ютером, і самі не читають, у нього виникне питання - навіщо мені робити те, що вони не роблять? Для дитяти дуже важливий приклад дорослих. Якщо ж в сім'ї читають, люблять книги, то дитя відчуватиме цю атмосферу.Якщо у вас є книга, яку вам читали ваші батьки або бабуся з дідусем, обов'язково знайдіть її і покажіть дитяті, йому буде дуже цікаво, що цій книзі - стільки років, і її читали його мама або папа. Якщо дитя з дитячого саду звикло до того, що полиці в його кімнаті зайняті книгами, якщо він не може заснути без читання на ніч і у нього вже є свої кохані літературні герої - можете бути спокійні, цю прихильність він пронесе через всі роки свого життя. Як правило, любов до книг з віком стає міцнішою, а підлітки самі починають виявляти цікавість до серйознішої, «дорослішої» літератури з часом. Хороша книга - це єдина річ, на яку не можна жаліти грошей для свого дитяти.

/Files/images/чита.jpeg