• Ви знаходитесь тут:

• Учнівське самоврядування: "Планета дитинства"

Організація дитячого самоврядування

"Планета Дитинства"

/Files/images/Логотип42 copy.jpg

ДЕВІЗ "Планети Дитинства":

Мы вместе! Это значит – мы едины,

А коль едины, значит победим!

"Планета детства" – это наша сила!

Отпор всем неприятностям дадим!

Гімн "Планети Дитинства"

Мы творим с тобой историю

Жизни нашей, жизни школы.

Нас "Планета детства" позвала.

Здесь друг друга уважают,

Добрые дела свершают,

Здесь хватает каждому тепла.

Впереди свершений много;

Мы найдем свою дорогу.

Навсегда мы вместе, мы – друзья .

Навсегда "Планету детства"

Мы с тобой оставим в сердце.

Родом мы из детства – ты и я.

Припев:

Среди всех планет

Лучше "Детства" в мире нет.

Научились здесь с тобой

Любить, дружить, творить.

Каждый понял здесь :

Есть любовь и дружба есть.

Слез не будет, горя, тьмы, пока едины мы!

На сучасному етапі соціально-економічного розвитку суспільства докорінно змінилися вимоги до виховання , формування характеру молодих людей , які вступають у самостійне життя .

Одним з необхідних завдань школи є виховання особистості , яка має не тільки певні знання , вміння та навички, а й здатна активно включитися в демократичні процеси , які відбуваються в нашій країні.

Проблема виховання дітей та молоді в Україні набуває особливої ​​гостроти , оскільки підростаюче покоління формується в складних умовах , які характеризуються економічними і політичними протиріччями , нестабільністю соціальних процесів , збільшенням розвитку крімінногенності суспільства.

У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті йдеться про необхідність нових підходів до створення виховної системи , яка забезпечуватиме становлення особистості .

Складовою частиною виховної роботи є шкільне самоврядування , яке є однією з важливих умов залучення учнів в громадську діяльність. Учні мають право висловлювати свою думку і бути почутими , брати участь у прийнятті рішень , які стосуються їхнього життя.

Самоврядування виховує в учнях ініціативність , самостійність , самокритичність , відповідальність , організаторські здібності. Формує вміння планувати , обирати головні напрямки в роботі , чітко організувати контроль і перевірку виконання, правильно розподіляти обов'язки , забезпечувати координацію дій

Учнівське самоврядування є школою формування навичок самоврядування , соціальної активності і соціальної відповідальності , громадянського виховання учнів, формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості .

Система шкільного дитячого самоврядування «Планета Дитинства» КЗ "ХНВК № 106" заснована в 1997 році.

Вікова група - з 6 до 18 років.

· Затвердження життєвих цінностей , особистості людини, її самосвідомості ;

· Формування активної громадянської позиції , почуття власної гідності , готовності відповідати за свої вчинки , рішення;

· Сприяння розвитку самоврядування в класах , школі ;

· Сприяння самореалізації кожного учня;

· Сприяння створенню руслових для участі учнів у вирішенні власних проблем , проблем школи ;

· Виховання свідомого громадянина , готового в майбутньому взяти участь у вирішенні важливих політичних і державних завдань ;

· Формування особистості чуйної до чужого горя , доброї , чесної , безкорисної;

· Профілактика негативних явищ в учнівському бреде.

Діяльність «Планети Дитинства » грунтується на таких основних принципах:

- Повага до особистої думки і гідності кожного члена організації;

- Колективність у роботі організації в поєднанні з особистою відповідальністю кожного члена „Планети Дитинства” за виконання своїх обов’язків та доручень;

- Виборність усіх керівних органів організації знизу догори;

- Періодична звітність виборних органів перед членами організації;

- Свобода дискусії в поєднанні з суворою дисципліною і підпорядкованістю меншості більшості.

Структура організації:

/Files/images/dok-ti/Структура12.JPG