/Files/images/0106/1559640374_image_5aa567953f5451.23909477.jpg

Обери професію до душі

Для будь-якої людини вибір професії означає дуже багато. Дехто каже: «Та це просто робота, спосіб видобутку грошей» «Ан ні», — дружно відповідають психологи. Людина часто сама не усвідомлює, наскільки важливо вибрати професію до душі. Від роботи залежить як стан наших фінансів, а й душі, здоров'я. Доведено, що кар'єрне зростання безпосередньо залежить від того, чи задоволена людина своєю діяльністю чи не дуже. Тож у ненависній справі отримати підвищення по службі практично неможливо

Помилки при виборі професії

1. Пошук роботи чи закладу освіти «за компанію», за принципом «куди візьмуть». Якщо ви з молодості не віритимете в себе, то що ж буде років через двадцять?

2. Орієнтування на зовнішню привабливість професії. По-перше, ринок праці, як і будь-який ринок, мінливий. Що популярне сьогодні, не обов'язково буде затребуване завтра. По-друге, досягти успіху в житті і в професії дуже складно, якщо вона не відповідає вашим талантам.

3. Одна з основних помилок при виборі професії – поступка тиску батьків та родичів, які намагаються реалізувати свої мрії через дітей. Можна лише прислухатися до їхньої думки, адже вибір професії – твоя особиста справа, ніхто не проживе за тебе своє життя.

4. Відмова від професії, до якої «лежить душа», через її недостатню серйозність. Усі професії важливі. Михайло Веллер має розповідь про людину, яка в дитинстві мріяла бути двірником. І що далі? Закінчивши школу, вступив, як наполягали батьки, у ВНЗ, все життя тягнув лямку на нітрохи не цікавить його роботу, і, лише вийшовши на пенсію, став двірником - і знайшов, нарешті, щастя. Повага однаково викликають і простий робітник, і фахівець із вищою освітою, якщо вони обидва – професіонали у своїй справі.

5. Захоплення лише зовнішньою чи якоюсь приватною стороною професії. За легкістю, з якою актор створює на сцені образ, стоїть напружена, буденна праця. А журналісти не завжди виступають у телепередачах — частіше вони перелопачують масу інформації, архівів, розмовляють із десятками людей — перш ніж підготують 10-хвилинне повідомлення, яке до того ж озвучить інший (диктор на телебаченні).

6. Перенесення ставлення до людини, представника тієї чи іншої професії, на саму професію. При виборі професії треба враховувати насамперед особливості даного виду діяльності, а не вибирати професію тільки тому, що тобі подобається або не подобається людина, яка займається даним видом діяльності. Багато хто робить помилку, намагаючись здобути професію кумира — спортсмена, політика, журналіста, артиста.

7. Незнання чи недооцінка деяких своїх фізичних особливостей та недоліків – серйозна помилка під час виборів професії. З хворим серцем шлях у льотчики закритий. Алергікам протипоказані професії хіміка чи перукаря. Нерозумно мріяти про роботу, здатну погіршити стан твого здоров'я.

Якщо ви правильно поставитеся до питання пошуку свого покликання, то працюватимете легко і невимушено, і згодом синдром професійного вигоряння вам не загрожує. Отже, яку професію вибрати, по-перше, потрібно чітко усвідомити, чого ви хочете, які у вас бажання, цілі, мрії. Саме ваші, а не друзі, родичі, батьки. На аркуші паперу напишіть список того, що ви мріяли зробити і ким хочете стати. Не забудьте про космонавта, мандрівника тощо. Не думайте, що це безглузді фантазії, проаналізуйте, в якій сфері вони можуть бути реалізовані хоча б частково.

Складіть список тих моментів вашого життя, коли незвичайне почуття задоволення від виконаної роботи охоплювало вас. Пам'ятайте, що людям подобається робити те, що добре виходить. Подумайте, у яких сферах діяльності це може бути використано. Поставте собі два питання: що пов'язує разом ваші бажання та інтереси? Що робить вас по-справжньому щасливим?

Дані рекомендації допоможуть вам уникнути помилки при виборі професії та знайти ту, яка буде вам до душі.

/Files/images/0106/interesyzdibnostirynok-praczi.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 295