• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільний музей

Музей бойової слави 53-ї армії під командуванням генерал-майора І.М.Манагарова

Музей бойової слави 53-ї армії під командуванням генерал-майора І.М.Манагарова засновано у травні 1976 р. в ПТУ-2 (нині Харківський професійний ліцей зв'язку). У 2008 році музей було перенесено до Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 106 Харківської міської ради Харківської області.

/Files/images/Музей_7.JPG

Школа дуже ретельно готувалася до відкриття музею. З початку 2007-2008 н. р. велися роботи з підготовки приміщення, по закінченню яких розпочалися заходи з демонтажу музею в Харківському професійному ліцеї зв’язку, в яких брали активну участь учні 10-х – 11-х класів, педколектив школи. У квітні розпочалася робота з монтажу музею в школі, яка була закінчена на початку травня.

05.05.2008 р. в Харківській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 106 відбулося урочисте відкриття Музею бойової слави 53-ї армії під командуванням генерал-майора І.М.Манагарова.

На честь відкриття музею було висаджено липову алею на шкільному подвір’ї. Для ветеранів та гостей свята учнями та вчителями школи було проведено урочистий концерт «Цей день Перемоги…».

/Files/images/Музей_2.JPG

Завідувачка музеєм – Бутенко Тамара Василівна, ветеран Другої Світової війни (учасник бойових дій), ветеран праці, ветеран профтехосвіти. Педагогічний стаж 45 років, у т. ч. у закладі профтехосвіти – 36 років. Освіта вища: Харківський інженерно-економічний інститут. Завідує музеєм більше 32 років.

/Files/images/Музей_12.JPGPобота музею ведеться за секторами:

  1. Організаційний та внутрішньомузейний сектор.
  2. Героїко-патріотичний сектор займається розробкою бесід, тематикою роботи в групах, веде роботу з ветеранами, учасниками зони АТО.
  3. Екскурсійний сектор -займається підготовкою екскурсоводів з числа учнів школи, які будуть проводити екскурсії.
  4. Експозиційно-оформлювальний сектор займається оздобленням експозицій.
  5. Сектор пошукової роботи на даний момент займається пошуковою роботою з історії КЗ "ХЗОШ № 106".

До складу робочіх секторів входять учні 7-х – 11-х класів. Окрім учнів в сектор пошукової роботи залучені учителі школи.

/Files/images/Музей_4.jpgРобота музею ведеться у тісній співпраці з радою ветеранів мікрорайону, які залучаються до пошукової роботи, діляться спогадами про воєнне минуле нашого краю; випусниками школи, які захищають Схід України у зоні АТО, ССО.
Вже в травні 2008 р. було проведено перші екскурсії музеєм для учнів 5-6-х класів. У 2008-2009 н.р. проводилась планова робота музею, проведена реєстрація музею./Files/images/Музей_11.JPG
/Files/images/музей 1.jpgУ грудні 2009 року Музей бойової слави 53-ї армії під командуванням генерал-майора І.М.Манагарова посів ІІІ місце у міському конкурс-огляді музеїв.

Зараз музей активно продовжує свою роботу. Керівник - Бутенко Тамара Василівна, якій в 2021 році виповнилося 100 років. Музей бере участь в конкурсах, проєктах. В 2021 році екскурсоводи були нагороджені грамотами за III місце у обласному турі Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв закладів освіти

"Край, в якому я живу"

/Files/images/1617183460358.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1394